Off Canvas sidebar is empty

Haberler

İNGİLTERE'DEN KARAÇAYŞAHAR'A ZAFERLE DÖNDÜLER!

Karaçayşaharlı Bilek Güreşçileri, İngiltere'nin Manchaster şehrinde gerçekleştirilen 28. Dünya Bilek  Güreşi Şampiyonasından zaferle döndüler.  Şampiyonaya 44 ülkeden 1300 sporcu katıldı. Rus Milli takımını ise 3 Karaçaylı temsil etti: Batçalanı Bela (Bayan), Çomalanı Robert, Çagarlanı Kazbek. Aynı zamanda antrenörleri Bagatırlanı A., Sarılanı R. ve Ebzeleni M. de Karaçaylı sporcuları yalnız bırakmadılar.

Turnuvaya ilk katılan Karaçaylı bayan sporcu Batçalanı Bela oldu ve hem sağ hem sol kolda müsabakalara katıldı. Batçalanı Bela hem sağ kolda hem sol kolda hiç bir rakibine şans tanımayarak Dünya Bilek Güreşi şampiyonu oldu ve iki altın madalya aldı. Ve kend kategorisinde dünyanın en güçlü kadını oldu. Daha sonra Çomalanı Robert müsabakalara çıktı.

Çomalanı Robert zaten daha önce Avrupa şampiyonu olmuştu. Çomalanı Robert\'in tüm rakipleri dünyaca tanınmış şampiyonlardı ve defalarca dünyanın en güçlü adamları seçilmişlerdi. Çomalanı Robert tüm rakiplerini yenerek Dünya Bilek Güreşi Şampiyonu olarak altın madalya aldı. Turnuvada Çomalanı Albert Dünyanın en güçlü adamı seçilerek Polonya'da yapılacak olan özel bir turnuvaya özel misafir olarak davet edildi.

Müsabakalara Çagalanı Kazbek ile devam edildi. Çagalanı Kazbek ağır siklet kategorisinde yarıştığı için en zorlu ve dişli rakiplerle yarıştı. Ama O\'da tüm dünyayı şaşırtarak Dünya Şampiyonu oldu ve altın madalyayı kazandı. Kazbek finale kadar hiç yenilmeden net skorlarla ilerledi. Kazbek, ağır siklette artık dünyanın en güçlü adamıydı.
 
Ne kadar ilginç değil mi? 44 ülkeden yarışmacılar katılıyor. Onlarca ülkeden yüzlerce yarışmacı madalyasız ülkelerine dönerken küçücük Karaçayşahar'dan 3 sporcu 3 altın madalya alıyor. Karaçaylılar, böylece tekrar tekrar dünyanın en güçlü insanları olduklarını ispat ettiler.

Kaynak: www.elbrusoid.org

Murat Poyraz's Avatar

Murat Poyraz

Login

{loadmoduleid ? string:? string:? string:? string:? string:? string:? string:? string:? string:? string:261 ? ? ? ? ? ? ? ? ? ?}