Off Canvas sidebar is empty

Haberler

Kafkaslardan Türkiye'ye, oradan da ABD'ye göç eden Hamza ve Nursel Bolur çiftinin iki çocuğundan biri olan Enbiya, 4 yaşında başladığı futboldaki başarısıyla adından söz ettiriyor ve parlak bir gelecek vadediyor.
Baba Hamza Bolur, 10 yıldır oğluna bazen koçluk bazen de takım arkadaşlığı yapıyor.
Bolur, New York'un Amerikan profesyonel ligindeki NYC-FC futbol kulübüne altyapı hizmeti veren World Class akademisine girmeyi başardı.

2006 yılında yayın hayatına başlayan kamatur.org, yaklaşık 5 sene aradan sonra tekrar yayında!
Aktif olduğu 10 sene boyunca yüzlerce makale, video, müzik, resim ve içerik paylaşılarak Türkiye’deki en aktif Karaçay-Malkar sitesi olan kamatur.org çeşitli sebeplerden dolayı bir dönem takipçilerinden uzak kaldı.
Bu süre zarfında sitemiz kapalı olsa bile farklı mecralarda paylaşılan içeriklerde kamatur’org isminin yaşatıldığını ve sitenin bir ihtiyaç olduğunu daha iyi gördük.
Gelişen teknik imkanlarla birlikte yenilenen sitemiz, eski içeriğimizin bir kısmının da tekrar yüklenmesiyle beraber Karaçay-Malkarlılara ilgi duyan birçok kişi için hizmet vermeye devam edecek.

Fikir, öneri ve desteklerinizi iletişim formu üzerinden bizlere iletebilirsiniz.

Bizni bek süygen adamıbız; iş adamı, akılman (entellektüel), şayir (nazmuçu), cırçı, kobuzçu, makamçı (besteci) Batçalanı (Çalkulanı) Fehmi Berk  avuşhandı. Kesi parkinson degen avruvlu bolub edi. Ol aman avruvu anı art eki cılda tamam ahırına cetdirib, bek savsuz koyğan edi da; kesi nazmusunda aythança "Uçhan Çıpçık" bolub kerti duniyasına uçub ketgendi. Cathan ceri da, barğan ceri da candetli bolsun inşallah.

İç savaş nedeniyle zor günler yaşayan Suriye’deki halklar şüphesiz çaresiz ve yardıma muhtaçtır.  Yaklaşık 64 yıl önce 10 Aralık 1948 de BM Genel Kurulu’nda kabul edilen  İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi İnsanlık tarihinin binlerce yıldır  devam eden acılarına, savaşlara, ulusların - uluslara, devletlerin  bireylere yapmış olduğu zalimliklere son vermek amacıyla kabul  edilmiştir.

Bayrım kün Otаrlаnı Kerimni 100-cıllık yübileyinе kеlgеn kоnаklа, cazıvçulаrıbız, аnı çığаrmаlаrın süygеnlе pоetni tuvğаn cеri Tırnavuzdа bоlğаndılа. Mındа Kuliylаnı Kаysınnı аtın cürütgеn Kulturа dvоrеtsni аrbаzındа, nаzmuçunu esgеrtmеsi bоlluk cеrdе tаşnı üsündе cаbuvnu аçаrdаn аlğа rаyоnnu аdministrаtsiyasını bаşçısı Malkarlаnı Аslаn, yübiyеygе kеlgеnlеni alğışlаp...

Baraz kün Kıral konsert zalğa kelgenleni bir kavumu arı kiralmay kalğandıla. Alay köp camavat cıyılğan edi Kabartı-Malkar halk poeti Otarlanı Kerimni 100 cıllığın belgilegen ingirge. Arı Moskovadan, respublikaladan, krayladan kelgen cazuvçula, respublikanı parlamentini deputatları, poeziyanı süygenle, poetni cuvuk, ahluları da bar edile.

Аvgust аynı аllındа Karaçaydа, Mаlkаrdа, Türkdе dа bеlgili cаzıvçu, pоet, jurnаlist, аlim kаrnаşıbız Аppаlаnı Аdilhаnnı çаkırğаnı blа Türkdе kоnаkdа bоldum. Bеk аriuv tübеdilе, kоnаkbаylık etdilе. Kаvkаzdаn kеlgеn bir tüz Karaçaylı dеb kоymаy, ullu sıy bеrdilе, köb cеrlеgе eltdilе, köb zаtnı körgüzdülе.

Login

{loadmoduleid ? string:? string:? string:? string:? string:? string:? string:? string:? string:? string:261 ? ? ? ? ? ? ? ? ? ?}