Off Canvas sidebar is empty

Haberler

TAVLULANI ULLU CIYINI 2009

Türkiye'deki Karaçay Malkarlıların bir araya gelerek hasret giderdikleri "Tavlulanı Ullu Cıyını" Afyon'un Doğlat Köyü Ovacık yaylasında düzenlendi. Türkiye'nin çeşitli şehirlerinden (Afyon, Eskişehir, İzmir, Konya, İstanbul, vs...) gelen Kuzey Kafkas Karaçay-Malkar'lılar Afyon'un Doğlat Köyünde bir araya gelerek hasret giderdiler. Karaçay-Malkar'lıların pikniği bu yılda coşkuyla kutlandı.

Türkiye'nin çeşitli şehirlerinden (İzmir, Afyon, Eskişehir, Konya, İstanbul, vs...) gelen Kuzey Kafkas Karaçay-Malkar'lılar Afyon'un Doğlat Köyünde bir araya gelerek hasret giderdiler. Karaçay-Malkar''lıların pikniği bu yılda coşkuyla kutlandı.

Tavlulanı Ullu Cıyını 2009 "Tokat Turhal'lı Tavlula"
Tavlulanı Ullu Cıyını 2009
Piknikte Konya Başhüyük Karaçay-Malkar Derneğinin gösterisi beğeniyle seyredildi


Cavlu Kayış yarışmasında en yükseğe çıkan yarışmacı Kozbörk aldı. Ayrıca çocuklar içinde koşu yarışması düzenlendi.Biz gençlerin sabırsızlıkla beklediği "Serbest Toy"a bu sene daha fazla zaman ayrıldı. Gündüz saat 16:00 civarlarından, havanın karardığı akşam saat 21:00 civarlarına kadar devam etti.

Doğlat Pikniğinin en sevilen kısmı ise  "Konak Üyü"nde yapılan Toy'dur. Gece, Yağmur, Şimşek, Yıldırım, derken köydeki elektirikler kesildi. Toy söz konusu olunca elektirik sorun değildi tabi ki... Jeneratör kuruldu. Jeneratörle aydınlatılan "Konak Üy" de Toy sabah 04:30 civarlarına kadar sürdü.

Tavlulanı Ullu Cıyını 2009 "Konak Üyde Toy"


Böylece bir "Tavlulanı Ullu Cıyını" da sonlanmış oldu. Başka Toylarda, başka pikniklerde görüşmek üzere...

kamatur.org

Karaçay Malkar Türkiye

Login

{loadmoduleid ? string:? string:? string:? string:? string:? string:? string:? string:? string:? string:261 ? ? ? ? ? ? ? ? ? ?}