TPL_OFFCANVAS_EMPTY_ERROR

4. YALOVA ULUSLARARASI KAFKAS HALK DANSLARI VE MÜZİK FESTİVALİ

Yalova Kuzey Kafkas Kültür ve Yardımlaşma Derneği'nin gerçekleştirdiği 4. Uluslarlarası Kafkas Halk Dansları ve Müzik Festivali, 26 Haziran - 01 Temmuz 2007 tarihleri arasında  Yalova'da yapılacaktır. Festivale, Dağıstan'dan iki, Abhazya'dan bir, Acara'dan bir, Kabardey-Balkar'dan bir ve Karaçay-Çerkes'ten iki ekip katılacaktır. Karaçay-Çerkes'ten "Eliya" isimli ekip 21 Haziran 2007 tarihinde Yalova'ya gelmiştir. Ekipte 11 yönetici ve 27 folklorcü bulunmaktadır. Folklorcüler 10 - 15 yaşları arasındadır. Diğer ekip ise 24 Haziran'da Yalova'da olacaktır. Eliya grubunun folklorcüleri ise 15 -19 yaşları civarındadır. Kafkas Festivali 26 Haziran 2007 tarihinde başlıyor.

Yalova Kuzey Kafkas Derneği’nin organize ettiği 4.Yalova Uluslararası Kafkas Halk dansları ve Müzik Festivali 26 Haziran- 01 Temmuz tarihleri arasında yapılacak. Başta Yalova Barış Manço Açıkhava tiyatrosu olmak üzere, Çiflikköy, Manyas ve Altınova’da da festivale katılan ekipler gösterilerin sunacaklar. Bu yıl 12 Kafkas Cumhuriyet’inin katılacağını bildiren Yalova Kuzey Kafkas Derneği Başkanı Mehmet Aydemir, tüm halkımızı festivale davet etti. Abhazya, Acaristan, Adigey, Azerbeycan, Çeçenistan, Dağıstan, Gürcistan, Güney Osetya, İnguşetya, kabartay- Balkar, Karaçay- Çerkes ve Kuzey Osetya’dan gelecek ekipler dışında Yalova Kuzey Kafkas Derneği Halkdansları Toplulukları Kafdans, Kafdans Minikler ve Musa Ramazan Yetişkinler grubu da yeni danslarını sunacaklar.

26 Haziran’da Festival kortejiyle başlayıp, 01 Temmuz tarihinde bu yıl tam bir şenlik havasında geçecek olan Güneyköy şenlikleriyle son bulacak olan festival programı ise şöyle:

26 Haziran 18:30 – Festival Korteji
21:00 – Festival Açılış Galası ve gösteriler (Yalova)

27 Haziran 21:00- Barış Manço A.H Tiyatrosunda gösteriler
21:00 - Çiflikköy’de gösteriler

28 Haziran 21:00- Barış Manço A.H Tiyatrosunda gösteriler
21:00 Manyas’ta gösteriler

29 Haziran 21:00- Barış Manço A.H Tiyatrosunda gösteriler
21:00 Çınarcık ve Altınova’da gösteriler

30 Haziran 21:00- Festival Kapanış Galası, Kafkas Karnavalı, Havai Fişek Gösterisi

01 Temmuz 20:00- Güneyköy Kafkas Şenliklerinde gösteriler.

kamatur.org

Karaçay Malkar Türkiye

Köşe Yazıları

ESKİ CIRLA
Çok eski zamanlardan beri Merkezî Kuzey Kafkasya’nın Yukarı Kuban ve Yukarı Terek havzalarında yaşayan Karaçay-Malkarlıların…
KAFKASYA'DA DEPORTASYON VE…
Tarih boyunca büyük devletler ve imparatorluklar arasında paylaşılamayan ve sahibolunmak istenilen bir ülke olan Kafkasya’da…
KARAÇAY-MALKARLILANI TAMIRLARINI ÜSÜNDEN
Karaçay-Malkar halkını üsünden tarih canı bıla cürütülgen ilmu-izlem işlege ketgen ömürnü ayagında başlangandı, anı da…
KARAÇAYNI TÖRESİNİ ÜSÜNDEN
Meni tölüme deri bolganla Kafkazdan kelgen adetleni igi biledile. Endigi caş tölüle, artıksızda elleden tışında…

Login