Off Canvas sidebar is empty

Haberler

ELBRUSOİD VAKFINDAN KAMATUR'A MEKTUP

Karaçay-Balkar Gençliği Destekleme Vakfı ELBRUSOİD ve Moskova Karacay-Balkar diasporası adına Türkiye'de bulunan hemşerilerimizin birleşmesinde, halkımızın kültürünün, geleneklerinin, dilinin unutulmaması için ve de Türkiye'de halkımızın olumlu imaj yaratılması yönünde gösterilen çaba ve katkılarınız için içten teşekkür ederek, bu çabaların sonuçlarından gurur duyduğumuzu bildirmek ve bu olumlu gelişmelerin devamını dileriz. Milletimiz için ağır olan bazı tarihi olaylardan sonra halkımızın bir kısmı ana yurdundan uzak yerlerde yaşamak zorunda kalmıştır.

ELBRUSOİD VAKFINDAN KAMATUR'A MEKTUP

Değerli Kardeşlerimiz!

Karaçay-Balkar Gençliği Destekleme Vakfı ELBRUSOİD ve Moskova Karacay-Balkar diasporası adına Türkiye'de bulunan hemşerilerimizin birleşmesinde, halkımızın kültürünün, geleneklerinin, dilinin unutulmaması için ve de Türkiye'de halkımızın olumlu imaj yaratılması yönünde gösterilen çaba ve katkılarınız için içten teşekkür ederek, bu çabaların sonuçlarından gurur duyduğumuzu bildirmek ve bu olumlu gelişmelerin devamını dileriz. Milletimiz için ağır olan bazı tarihi olaylardan sonra halkımızın bir kısmı ana yurdundan uzak yerlerde yaşamak zorunda kalmıştır. Böyle bir durumda diasporalar ve ana yurdumuz arasında bilgi değişimin ve iletişimin, her türlü yardımlaşmanın geliştilmesi gerekmektedir. Moskova Karaçay-Balkar diasporasını ve gençliğini temsilcisi olarak Karaçay-Balkar Gençliği Destekleme Vakfı ELBRUSOİD'in, Türkiye''deki diaspora ile işbirliğe hazır olduğunu bildimek istiyoruz.

Böylece; Karaçay-Çerkes Cumhuriyetinin Arhız kasabasında 22-30 Haziran 2009 tarihlerinde "ARHIZ 200" adlı yaz kapmı yapılacağını bildirmek istiyoruz. Bu faaliyet çerçevesinde yaklaşık 100 kişinin toplanması planlanmaktadır. Bu kampın amacı farklı bölgelerde bulunan gençlerin bir arada toplanıp tanışmasını, milletimizin gelenekleri ve tarihi konusunda bilgilenmesini sağlamak, yeni nesil gençlere halkımıza has ahlak ve terbiye normlarını aşılamaktır. Arhızın kamp yeri olarak seçilmesinin sebepleri bu bölgede bulunan arkeolojik ve tarihi eserlerin mevcudiyetidir. Kamp esnasında bilim adamlarının katılımı ile gerçekleşecek olan tarih ve gelenekler konusunda seminerler, geziler olacak, eğlencele faaliyetleri gerçekleştirilecektir. Türkiye’den gençlerin de katımaya davet eder ve katılımlarından sevinç duyacağımızı bildirmek istiyoruz. Katılma imkanı bulunması halinde alınan karar ve katılımcı sayısını bildirmenizi rica ediyoruz. Bu faaliyet unutulmaz anılar bırakacağından, Karacay-Çerkes tabiatını sizlere tanıtacağından, gençler arasında yeni arkadaşlıkların kurulacağından ve genel olarak, dünya çapında dağılmış olan haklımızın yakınlaşmasına ve birleşmesine katkıda bulunacağından eminiz.

En içten dileklerimle

Ali Totorkulov

Karaçay-Balkar Gençliği Destekleme Vakfı ELBRUSOİD Başkanı

* * *

NOT : Kampa katılmak isteyenler bizim aracılığımızla veyahut doğrudan Elbrusoid Vakfıyla (e-mail: Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. - Tel. (095) 366-45-23, 366-39-60) irtibat kurabilirler.

kamatur.org

Karaçay Malkar Türkiye

Login

{loadmoduleid ? string:? string:? string:? string:? string:? string:? string:? string:? string:? string:261 ? ? ? ? ? ? ? ? ? ?}